Zajęcia dodatkowe, programy i projekty

RELIGIA

Kinga Pakura – katecheta

Pracowite Pszczółki środa 13.00-13.30, czwartek 7.30-8.00

Wesołe Nutki  środa 7.30-8.00, czwartek 13.00-13.30

Motylki  poniedziałek 13.00-13.30, wtorek 7.30-8.00

Stokrotki  poniedziałek 7.30-8.00, wtorek 13.00-13.30

—————————————————————————————————————————–

PROGRAMY,  PROJEKTY, AKCJE

1. Program profilaktyczny Akademii Aquafresh. Celem programu jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci, wobec narastających problemów zwłaszcza z występującą powszechnie próchnicą. Programowi patronuje Polskie Towarzystwo Lekarskie. Na podanej stronie można znaleźć wiele ciekawych materiałów profilaktycznych, w tym: filmów, kolorowanek i informacji. Więcej na  https://www.akademia-aquafresh.pl/

2. Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości dzieci o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć. W ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców” dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w przedszkolu, w ruchu drogowym, korzystając z Internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie. Koordynatorem akcji jest pani Magdalena Konieczny.

3. eTwinning – międzynarodowy program promujący współpracę z Przedszkolami i szkołami UE. W ramach realizacji programu dzieci z grup: „Biedronki” i „Zielone Żabki” udały się w „podróż” do Wielkiej Brytanii. Poznały ciekawostki, ważniejsze budowle oraz zwyczaje panujące na wyspie. Miłym akcentem zajęć było „angielskie picie herbatki” z królową Elżbietą II i księciem Filipem.

4. Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. W ramach realizacji programu dzieci nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Koordynatorem programu jest pani Agnieszka Derencz. Więcej na stronie https://przyjacielenatury.pl/o-programie-2/

5. Program zajęć ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej zakłada przeciwdziałanie odchyleniom w rozwoju ruchowym oraz zachęcanie do aktywności ruchowej. Program został opracowany przez panie: E. Traczyk, M. Juraszczyk i A. Mrozek. Zajęcia odbywają się cyklicznie dwa razy w miesiącu i są prowadzone przez panie M. Juraszczyk i A. Mrozek.

6. „Góra grosza” to akcja Towarzystwa Nasz Dom, która wspomaga dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji.

——————————————————————————————————————————

PODSUMOWANIE PROGRAMU REALIZOWANEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 W GRUPACH „STOKROTKI” I „MOTYLKI”

Prezentacja „Jestem Polakiem, małym Ślązakiem”