„WIOSENNE ZAJĘCIA W DOMU” – ZDALNE NAUCZANIE

Drodzy Rodzice,

Tęsknimy za naszymi przedszkolakami ale sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, nie pozwala nam na bezpośredni z nimi kontakt. Chcielibyśmy zaproponować prowadzenie zajęć i zabaw w domu z naszą pomocą. Na naszej stronie internetowej będziemy (na bieżąco) zamieszczać propozycje ciekawych zajęć /zadania wychowawczo- dydaktyczne,  karty pracy/, które można wykorzystać na co dzień. Mamy nadzieję, że taka forma współpracy dostarczy pomysłów i pozwoli  w ciekawy sposób spędzić ten trudny czas.

Prosimy także pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy warsztatu pracy. Każda rozmowa – o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy.

Zachęcamy serdecznie do skorzystania z naszych propozycji.

Pozdrawiamy nasze przedszkolaki! Życzymy dużo zdrówka !

Dyrektor mgr Wiesława Mięsok

oraz personel Przedszkola w Jankowicach

 

P.S. Kto ma ochotę, może pochwalić się wykonanymi pracami lub zadaniami. Prosimy je przesłać na konto wychowawcy grupy 🙂 

 

Rodzicu pamiętaj!

* Nie pospieszaj dziecka: daj mu czas, by ukończył swoją pracę

*Respektuj pracę dziecka, nie oceniaj jej

*Mobilizuj dziecko do działania

 

TEMAT TYGODNIA: „Powroty ptaków” – 23.03. – 27.03

Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY !
Witamy wiosnę, nową porę roku, która budzi cała przyrodę do życia. Wraz z jej nadejściem witamy powracające z ciepłych krajów ptaki. Czy już udało Ci się jakieś zaobserwować? Może tak ? Wsłuchaj się w ich odgłosy, na stronie https://www.youtube.com/watch?v=NFz4nfoB5dA i…spróbuj rozpoznać jak najwięcej z nich. Zamień się w bociana i tak jak on stań na jednej nodze, poszybuj jak jaskółka, zaśpiewaj pięknie jak skowronek. Życzymy dobrej zabawy!


BIEDRONKI

Drodzy Rodzice pamiętajcie o czynnościach samoobsługowych swoich pociech – poćwiczcie ubieranie, rozbieranie, wkładanie obuwia, mycie rąk, twarzy.

W razie pytań, prosimy o kontakt:

pjnr1.annaszulik@gmail.com

pjnr1.magdalenakonieczny@gmail.com

 


ZIELONE ŻABKI

W razie pytań, proszę o kontakt:

pjnr1.katarzynadziwoki@gmail.com

 


PRACOWITE PSZCZÓŁKI

W razie pytań, prosimy o kontakt:

pjnr1.annamrozek@gmail.com

pjnr1.magdalenakonieczny@gmail.com

 


WESOŁE NUTKI

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

pjnr1.elzbietatraczyk@gmail.com

pjnr1.malgorzatajuraszczyk@gmail.com

 


STOKROTKI

W razie pytań, prosimy o kontakt:

pjnr1.magdalenaczekaj@gmail.com

pjnr1.monikaworyna@gmail.com

 


MOTYLKI

W razie pytań, prosimy o kontakt:

pjnr1.bozenanosiadek@gmail.com

pjnr1.malgorzatajuraszczyk@gmail.com

 


SMERFY

W razie pytań,proszę o kontakt:

pjnr1.agnieszkaderencz@gmail.com


JĘZYK ANGIELSKI

Tutaj znajdziecie dużo, dużo więcej https://supersimple.com/super-simple-songs/

Słuchamy i próbujemy wspólnie śpiewać i pokazywać. Good luck!

W razie pytań,prosimy o kontakt:

pjnr1.bozenanosiadek@gmail.com

pjnr1.monikaworyna@gmail.com

pjnr1.annamrozek@gmail.com

 


RELIGIA

W razie pytań,proszę o kontakt:

kinga299@op.pl

 


ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W zakładce Pomoc Psychologiczno – Pedagogiczna zamieszczane są propozycje zabaw i ćwiczeń logopedycznych dla wszystkich dzieci. Rodzice zainteresowani udzielaniem pomocy logopedycznej w formie indywidualnej proszeni są o kontakt z logopedą p. Marzeną Lampart-Busse pod adresem:

pjnr1.logopeda@gmail.com 


GIMNASTYKA KOREKCYJNA

W trosce o prawidłowy rozwój Waszych dzieci podrzucamy kilka ćwiczeń z elementami gimnastyki korekcyjnej do wykonywania w domu

W razie pytań, prosimy o kontakt:

pjnr1.malgorzatajuraszczyk@gmail.com

pjnr1.magdalenakonieczny@gmail.com

pjnr1.annamrozek@gmail.com

 


ZAJĘCIA Z TYFLOPEDAGOGIEM

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt :

magda151284@poczta.onet.pl


Dodatkowe zadania:

Jeśli nadal macie ochotę na więcej, to zapraszamy tutaj 🙂 Udanej zabawy!

 


Ciekawe strony dla przedszkolaków: