DZIAŁALNOŚĆ „SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU” W NASZYM PRZEDSZKOLU

            Na początku II semestru bieżącego  roku szkolno-przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Jankowicach rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu. Jedną z pierwszych inicjatyw, która, co trzeba podkreślić, wyszła od samych uczennic klas 7, będących wolontariuszkami SKW – była akcja pt.: „Starszaki bawią przedszkolaki”. Polegała ona  na organizowaniu zajęć dla dzieci z przedszkola. Uczennice, w porozumieniu z p. wychowawczynią, przygotowywały dla najmłodszych zajęcia tematyczne. Niestety, wybuch epidemii koronawirusa spowodował, że musieliśmy przerwać akcję. Same uczennice, które się w nią angażowały, opisują zajęcia w przedszkolu następująco:

            „Przygotowywałyśmy materiały na tematy, o które pani wychowawczyni nas poprosiła, a dotyczyły one tematyki związanej z danym tygodniem.
Wyglądało to w taki sposób, że mniej więcej tydzień przed zajęciami z przedszkolakami  konsultowałyśmy tematykę z wychowawczynią grupy, a następnie między sobą ustalałyśmy co będziemy robić, oraz jakie materiały przyniesiemy. Korzystałyśmy z biblioteki lub z lekcji religii, tam przygotowywałyśmy materiały do lekcji. Dzieci były bardzo podekscytowane naszymi wizytami. Zajęcia te wspominam bardzo dobrze.
Na kółku z wolontariatu
 miło spędzałyśmy czas z koleżankami, robiąc pożyteczne rzeczy dla innych. Ja najbardziej zaangażowałam się w zajęcia w przedszkolu. Wolontariat polecam każdemu!”.

Zuzanna Witala, kl.7b

 

„Razem z koleżankami brałam udział w wolontariacie,  gdzie wspólnie planowałyśmy i organizowałyśmy  różne akcje. Mam nadzieję,  że w przyszłym roku również będę mogła w tym uczestniczyć, ponieważ atmosfera była naprawdę fajna, a cała organizacja sprawiała mi dużo frajdy. Biorąc  udział w akcji z przedszkolakami zauważyłam,  że dzieci były bardzo zainteresowane, a ja cieszyłam się, że mogłam pomóc”.

 przewodnicząca wolontariatu

Wiktoria Szweda, kl.7a