APEL DO RODZICÓW

APEL DO RODZICÓW!

Zgodnie z rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej

w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa:

Prosimy rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola!

-Rodzice, którego dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

– Rodzicu sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

– W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

– Rodzicu, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola, należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art.32 ust. 1 lit.a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, (Dz. U. 2017, poz.1368)

Więcej informacji: http://www.kuratorium.katowice.pl/wp-content/uploads/2020/02/1.-rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-.._-3.pdf